Page Rank Vysvetlený pre Laikov.

Väčšina ľudí by chcela byť umiestnená na prvej strane v Google vyhľadávači ale nemajú žiadnu predstavu o tom, čo vlastne optimalizácia webových stránok pre vyhľadávače znamená. Optimalizácia stránok pre vyhľadávače (SEO), je v podstate veľmi jednoduchý koncept, pokiaľ sa dokážete preniesť cez všetok žargón a terminológiu.

Vysvetlím, ako pagerank funguje, aby to bolo pochopiteľné aj pre laikov.

 Pagerank je zoraďovací system, ktorý Google používa (okrem iných kritérií) na zoradenie webových stránok v ich vyhľadávači. Inými slovami, čím vyžšie je vaše pagerank skóre, tým lepšie bude vaša stránka umiestnená v Google vyhľadávači. 

(Majte prosím na pamäti, že SEO zahŕňa veľa iných faktorov, ale tu budeme hovoriť len o page rank skóre).

Tak ako vlastne Google zoraďovanie funguje?

Web stránke je udelený pagerank na základe počte príchodzých liniek z iných stránok, ktoré sú s ňou spojené. Podstata alebo váha každej linky je posudzovaná na základe jej dôležitosti alebo inými slovami jej pagerank skóre.

Uvedieme si príklad:

Webové stránky sú ohodnocované ako filmy. Niektorí ľudia pozerajú filmy, ktoré sú odporúčané ich rodinou alebo priateľmi. Iní ľudia pozerajú filmy, ktoré sú ocenené filmovými kritikmi. Tak ako webové stránky, ak niekto udelí filmu dobrý kritisizmus, prirodzene tento film bude “zaradený” oveľa vyžšie.  

Webové stránky fungujú tak isto. Ak vás nejaká stránka “odporučí” prostredníctvom umiestnenia linky na vašu stránku, vy dostávate ich “hlas”. Čím viac hlasov obdržíte, tým vyžší je pagerank vašej stránky.

MSN, Azet a Yahoo sú príkladmi populárnych a známych webových stránok. Väčšina ľudí verí v tieto kredibilné zdroje v porovnaní s menej známimi a mešími web stránkami.
Čím väčšia je autorita kritika, tým kredibilnejším je jeho kriticizmus. Inými slovami, čím väčší je pagerank stránky, ktorá sa na vás napája, tým lepší bude váš pagerank.
Google hodnotí stránky na stupnici od 0-10. Každá stránka začína od nuly. 5 alebo 6 je veľmi dobré pagerank skóre. 7 a viac je pre naozaj veľkých hráčov. Je lepšie získať jednu linku od stránky, ktorej pagerank skóre je 6 v porovnaní s 20 linkami od stránok, ktorých PR skóre je 1 alebo 2.

Google má pravidlo – vaše linky musia byť kontextovo relevantné.
Ak je vaša webová stránka o autách, dávalo by zmysel si vymeniť linky s ostatnými web stránkami o autách alebo blogy, pretože sú navzájom kontextovo relevantné, teda obsahovo podobné.
Napríklad: Autá.com je linknutá so Psy.com

Nedávalo by zmysel si vymeniť linky so stránkou, ktorá predáva psy, keď vaša stránka namá so psami nič spoločné. Ak sa budete napájať na stránky, ktoré nie sú kontextovo relevantné s vašou, Google vás potrestá a zníži vaše pagerank skóre alebo samotnú pozíciu vašej stránky.
Ďalšie pravidlo, ktoré si treba uvedomiť je nasledovné.
Google nemá rád duplikovaný kontext. Uvádzame príklad.
Ak rôzny filmový kritici ohodnotia vaše filmy, dodá to vášmu filmu na váhe a bude to znieť kredibilne. Čo sa však stane ak ten istý kritik hovorí stale o tom istom filme? Jeho kredibilita bude upadať a tak isto to funguje aj u Google vyhľadávači.

Ak máte záujem o preskúmanie možností ako vám vylepšiť váš pagerank, prosím kontaktujte nás.

 

Domov|Kontakt |O Nás |Veľkoobchod|Sitemap|Zdroje Copyright 2009 © Simons Reklama. Web Design & Web Optimalizácia by Simons.sk
Tlač - Reklama - Web Design - Pečiatky Tlač - Reklama - Web Design - Pečiatky

Simons Reklama
SNP 21
Žiar nad Hronom
965 01
Mapa

Tel. 045 / 672 09 19
Tel. 0905 435 637

Email